Štěňata

V pátek 3. 5. se nám podařilu Laru nakrýt, na konci května se dozvíme, jestli naše snažení bylo úspěšné :-) Níže pár info, jak vše probíhalo :-)

Květen - lásky čas :-)

Oproti minulým rokům si Lara dala letos na čas, její už klasické hárání se z dubnu přesunulo na květen. Trpělivě jsme vyčkávali a 11. den hárání jsme se vydali na veterinu, kvůli hodnoty progesteronu, ze které se dá nejlépe vyčíst termín pro krytí. K našemu překvapení jsme se dozvěděli, že krytí nás čeká další den - a to v pátek 3. května. Hned jsme volali paní majitelce - teď už Lařiného manžela - Berta z Kodlíče, která s termínem neměla žádný problém (díky, díky! bylo to opravdu narychlo :-) )

Pánička musela ještě v pátek do práce, Lara si aspoň na dlouhou cestu odpočinula a krátce po obědě jsme vyrazili směr Praha.

Na místě už nás kromě paní majitelky čekala taky paní Zdeňka Vaňourková, bez které by se krytí neobešlo (velké díky!). No, byla to fuška, Lara se přes hodinu musela před Bertíkem předvádět, ale pak jí Bertík pošeptal něco do ouška a...bylo to :-)

No a nám teď nezbývá nic jiného, než čekat na konec května, kdy se dozvíme, co ten Bertík naší Laře šeptal :-)

Bert z Kodlíče je mladý strakáček, který v březnu oslavil 3 roky. Je to pes drobnější, kohoutková výška je 46 cm a hmotnost 13 kg. Bydlí v domečku se zahrádkou, na které tráví většinu svého času. Pouze na noc a v nepříznivém počasí se schová dovnitř. Je to sympatický pejsek, zbytečně neštěká, hned při našem příjezdu nás pořádně "postrakáčovsku" přivítal. Nejenom povahu má skvělou, ale i po zdravotní stránce je vše v pořádku - vyšetření luxace pately a kyčlí LP 1/1, DKK 0/0.