O nás

Už od dětství jsem toužila po čtyřnohém kamarádovi. Tehdy mi ještě bylo jedno, jaký pejsek vedle mě bude pobíhat, ale bohužel, holt rodiče drželi pevnou ruku :-) O to více času jsem měla na vybrání ideálního parťáka. Mé požadavky byly jednoduché - pes, který zvládne výlet na hory, pes, s kterým budu moct do společnosti, zkrátka pes, který se stane součástí mých aktivit a běžného života. A tehdy padl výběr na českého strakáče.

Amálka se narodila 21. 7. 2014 v chovatelské stanici Hore nohama. Spolu s ní na svět vykoukly ještě dvě sestry a brácha. Amálku jsme si po dlouhých osmi týdnech odvezli domů a začali jsme jí říkat Lara. Kromě rozkousaného linolea, kabelu od internetu a bambule od čepice, jsme štěněcí začátky přežili relativně v klidu.

Ze štěněte se začala klubat puberťačka, z puberťačky dospělák a my, páníčci, jsme se rozhodli, že se se světem podělíme o geny naší Lary. 8. prosince 2017 jsme založili chovatelskou stanici s názvem Zase v posteli.


Možná by ještě chtělo osvětlit, proč zrovna takový název chovatelské stanice. Strakáč je pes, který zvládá turistické i cyklovýlety. Hlavně, když je tam se svojí "smečkou". Stejně tak zvládá i gaučing, ideálně, když se jedná o vaši postel :-) Takže když si jdete večer umýt zuby a poté pádíte do postele, věřte, že tam nebudete sami :-) Se zvoláním Zase v posteli! odchází nakrknutě do svého pelechu.